پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

سه شنبه 4 ارديبهشت 1403 | Tuesday 23 April 2024

 

 

 

 

 

 


ایلام - دبیر ستاد انتخابات ایلام گفت: پیش ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از امروز دوشنبه ۱۶ مردادماه همزمان با سراسر کشور در این استان شروع و تا یکشنبه ۲۲ مردادماه ادامه دارد.

فرشید زرگوش روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: یک مرحله پیش ثبت نام داوطلبان به سایر فرآیندها در انتخابات امسال مجلس اضافه شده که این بخش، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را با دیگر سایر ادوار گذشته متمایز کرده است.

وی افزود: مرحله‌ای به نام پیش ثبت نام در انتخابات های ادوار گذشته وجود نداشت و داوطلبان در مهلت معین با مراجعه حضوری به فرمانداری های مراکز حوزه انتخابیه و یا ستاد انتخابات وزارت کشور ثبت نام می کردند.

دبیر ستاد انتخابات ایلام یادآور شد: اما پس از اصلاح قانون انتخابات که به تازگی به تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای محترم نگهبان رسیده است، باید داوطلبان الزاماً در مرحله پیش ثبت نام شرکت و با بارگذاری مدارک مورد نیاز در سامانه الکترونیکی وزارت کشور به آدرس https://keshvar.moi.ir مراجعه و پس از تکمیل اطلاعات لازم در این سامانه کد رهگیری دریافت کنند ؛ در غیر این صورت امکان ثبت نام نهایی برای آنها در آینده میسر نخواهند شد.

زرگوش تاکید کرد: پیش ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۱۶ مردادماه شروع و تا یکشنبه ۲۲ مردادماه به مدت یک هفته انجام می شود و ساعت شروع فرآیند پیش ثبت نام از هشت صبح تا ۱۸ روزهای یاد شده است.

وی اضافه کرد: مرحله پیش ثبت نام متقاضیان برای اولین بار در نظام انتخاباتی کشور اجرا می شود که تمهیدات لازم برای این امر در استان ایلام دیده شده است.

دبیر ستاد انتخابات ایلام افزود: نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان به فرمانداری های حوزه انتخابیه و یا ستاد انتخاباتی استان در مرحله پیش ثبت نام نیست و پیش ثبت نام‌ به صورت غیرحضوری و بارگذاری مدارک در سامانه‌ است.

انتخابات سراسری دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمعه ۱۱ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group