پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 | Sunday 19 May 2024

 

 

 

 

ایلام - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دهلران گفت: دادستانی این شهرستان طی حکمی یک شکارچی متخلف را به تهیه غذا (دانه پاشی) به مدت ۶ ماه برای پرندگان محکوم کرده است.

سید محمدرضا آبسالان شامگاه یکشبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دهلران برای شکارچی متخلف که به شکار غیرمجاز یک قطعه کبک وحشی در تنگه تاپو دهلران محکوم شده بود، به جای زندان، حکم به تهیه غذا ( دانه پاشی) به مدت ۶ ماه محکوم کرده است.

وی ادامه داد: دادستان دهلران حکم تعزیری ۶ ماه حبس متخلف را با توجه به پشیمانی متهم و طبق اجازه ماده ۶۴ و تبصره آن از قانون مجازات اسلامی به مجازات جایگزین تبدیل کرده است.

آبسالان ادامه داد: این متهم به جای زندان رفتن باید به مدت ۶ ماه، هفته ای یک روز با تهیه غذا (دانه پاشی) در تنگه تاپو با نظارت کارشناسان تا اتمام حکم اقدام کند.

رئیس اداره محیط زیست دهلران افزود: امید است با توجه به سیاست‌های حبس زدایی قوه قضائیه، صدور احکام این چنینی نیز تبدیل به رویه قضائی شود.

به گزارش ایرنا، ایلام دارای ۱۴۳ هزار هکتار اراضی تحت مدیریت، معادل هفت درصد کل مناطق طبیعی استان شامل مناطق حفاظت شده مانشت و قلارنگ، کبیرکوه، دینارکوه و کولگ، ۲ اثر طبیعی ملی غارخفاش، چشمه آبگرم و چشمه قیر در دهلران و تنگ رازیانه در بدره است./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group