پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 5 تير 1401 | Sunday 26 June 2022

 ایلام - نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع نمایندگان استان پیگیری های لازم را برای تامین و پایداری خوراک پالایشگاه گاز ایلام از مناطق بالادستی از طریق مجموعه وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران انجام می دهد.

به گزارش شرکت پالایشگاه گاز استان ایلام، سارا فلاحی روز سه شنبه در دیدار مدیرعامل شرکت پالایشگاه گاز ایلام از تلاش های این واحد صنعتی در زمینه تولید محصولات، خودکفایی، اشتغالزایی و غیره قدردانی کرد و اظهار داشت: پالایشگاه گاز ایلام یکی از صنایع مهمی است که تاثیر بسزایی بر اقتصاد این دیار مرزی دارد.

وی با بیان اینکه تلاش پالایشگاه گاز ایلام در زمینه های مختلف امید بخش است، افزود: ارتقا بیش از پیش صنایع استان از دغدغه های مجمع نمایندگان استان است که انتظار می رود در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود.

نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توانایی سطح ارتقاء این پالایشگاه توسط مدیریت آن وجود دارد و نمایندگان می بایست کمک کنند تا فاز دوم به اتمام برسد، تاکید کرد: پالایشگاه گاز ایلام به لحاظ اقتصادی، پروژه اشتغال آفرین است که باید در زمینه های مختلف به آن توجه شود.

فلاحی با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان برای پایداری خوراک این پالایشگاه از مناطق بالادستی از طریق مجموعه وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران پیگیری می کنند، خاطر نشان کرد: تامین خوراک پایدار از نیازهای اساسی این واحد تولیدی و صنعتی است که برای ارتقا سطح کمی و کیفی آن از طریق وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت پالایشگاه گاز ایلام هم در این دیدار از افزایش قابل توجه فروش ۳ محصول تولیدی این پالایشگاه از جمله اتان ، گاز مایع خام و میعانات گازی به پتروشیمی ایلام طی دو ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: طی ۲ ماهه اول سال جاری فروش گاز اتان ۱۵۰ درصد، گاز مایع خام ۸۳ درصد و میعانات گازی ۴۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

روح الله نوریان با بیان اینکه مقام معظم رهبری چند سال اخیر را در راستای تولید نامگذاری کرده اند که این مهم، وظیفه مسئولان را دوچندان می کند، بیان کرد: شرکت پالایش گاز ایلام به منظور تحقق نامگذاری هرسال، برنامه های قابل توجهی در دستور کار قرارداده که خوشبختانه خروجی آن تحقق خواسته های معظم له در زمینه های مختلف تولید بوده است.

به گزارش ایرنا، پالایشگاه گاز ایلام یکی از اصلی‌ترین منابع تامین کننده گاز در منطقه غرب کشور است.

منطقه غرب کشور از نقاط حساس شرکت ملی گاز ایران است و استمرار تولید پالایشگاه گاز ایلام به عنوان تنها پالایشگاه تولید کننده گاز در غرب کشور دارای اهمیت زیادی است.

شرکت پالایش گاز ایلام به منظور تامین گاز مصرفی استان ایلام و استان‌های غربی کشور و همچنین تامین خوراک پتروشیمی ایلام و تقویت فشار گاز غرب کشور در ۲۵ کیلومتری شمال غرب شهرستان ایلام و ۱۲ کیلومتری غرب بخش چوار به دست متخصصان جوان ایرانی راه‌اندازی شده است./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group