پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 5 تير 1401 | Sunday 26 June 2022

 

 

 

ایلام- سرانجام روزی که منتظرش بودیم فرا رسید، امروز پس از حدود دو سال و چهار ماه، روزهای سخت و دهشتناک ورود کرونا، روز بدون ابتلا و فوتی کرونا در ایلام ثبت شد، روزی که هیچکس داغدار عزیزی نشد و هیچ چشمی گریان نشد.

روزهای هولناک و ترسناک ورود کرونا و دیدن جسدهای افرادی که بر اثر کرونا جان می باختند و عزیزانشان به واسطه سرایت ویروس حتی جرات نزدیک شدن به آنها را نداشتند، لحظه های دلهره آور و سخت بیمارانی که همه مراکز درمانی را پر ازدحام کرده بودند و هر کسی از هول ترس جان عزیزش از دیگری در معابر و خیابان‌ها فرار می کرد.

روزهای سخت کمبود ماسک و دستگاه اکسیژن و ناشناخته بودن ویروس کرونا، ضدعفونی خیابانها و لباس ها و خوراکی ها همگی تمام شد.

روزهای غمناک دوری از عزیزان و فراق و دلتنگی پدر و مادرها برای دیدار عزیزانشان، ممنوعیت های عید دیدنی و سفرهای نوروزی و تابستانی، تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی و بغل کردن و بوسیدن ها همه ممنوع شده بود، پایان یافت.

روزهای پر غم و غصه و اندوه دردناک عزیزانی که به بیمارستان‌ها می رفتند و با درد و رنج ناشی از بیماری کرونا مرگ دوستان و عزیزانشان را به نظاره می نشستند.

روزهای ترسناک لباس های محافظتی و احساس ناامنی و حسرتی دایمی که در پی مرگ عزیزان کرونا در غریبی و تنهایی با انبوهی از آهک در قبر دفن می شدند، بالاخره سر آمد.

همان روزهای سخت مرگ و میرهای سه رقمی و بالای ۵۰۰نفری در هر پیک کرونا که سایه شوم مرگ را در هر کوچه احساس می کردی، همه به پایان رسید.

روزهای دلتنگی و بی تابی کودکان و نوجوانانی که برای همیشه مادر یا پدر خویش را در اثر کرونا از دست دادند، هیچ وقت تمام نمی شود و این اندوه پیاپی حسرت همیشگی و خاطره زشتی از آن روزهای کرونایی در زندگی و ذهن این افراد بر جای گذاشت.

کرونا بالاخره هر روز ضعیف و ضعیف تر می شود و پیک و موج های مرگبارش بالاخره با آن آمار تلفات بسیار بالا در جهان که بیش از یک میلیون نفر را به کشتن داد و در استان ایلام هزار و ۲۵۲ نفر را به کام مرگ کشاند، امروز به صفر رسید.

روزی آمد که دیگر آمار ابتلا و فوتی کرونا در ایلام صفر شد و پس از دو سال هیچ چشمی به خاطر مرگ عزیزش به دلیل کرونا گریان نشد.

هر چند امروز هیچ خانه ای عزادار از دست دادن عزیزش به دلیل ابتلا به کرونا نشد اما هنوز برای اینکه کرونا را پایان یافته بدانیم، زود است و نباید با سهل انگاری و کمرنگ شدن رعایت پروتکل ها، اجازه دهیم این ویروس بار دیگر ما را به روزهای ترسناک گذشته بازگرداند.

 

ثبت روز بدون ابتلا و فوتی کرونا در ایلام

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: مورد فوتی و ابتلای جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان ثبت نشده و ایلام یک روز بدون فوتی و بدون ابتلا را سپری کرد.

دکتر جاسم محمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مجموع قربانیان استان همچنان یک هزار و ۲۵۲ نفر است و در شبانه روز گذشته ابتلای جدید کرونا شناسایی نشد و هم اکنون مجموع مبتلایان استان نیز ۷۹ هزار و ۶۲۳ نفر است.

وی افزود: شهرستان های دهلران و مهران از وضعیت زرد به آبی تغییر یافتند و هم اکنون هفت شهرستان استان آبی هستند.

دکتر محمدی ادامه داد: علاوه بر دهلران و مهران، ایلام، هلیلان، سیروان، ملکشاهی و چوار در وضعیت آبی و سایر شهرستان ها نیز در وضعیت زرد هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بیمار کرونایی جدید نیز طی ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی بستری نشدند و مجموع بستری های استان به سه نفر کاهش یافته است.

دکتر محمدی یادآور شد: مجموع بهبودیافتگان استان ۷۸ هزار و ۳۷۰ نفر است./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group