پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 5 تير 1401 | Sunday 26 June 2022

 

 ایلام - سرپرست اداره کل بهزیستی ایلام با اشاره به حمایت این اداره کل از کودکان کار گفت: توانمندسازی خانواده های این کودکان در برنامه های این اداره کل قرار دارد.

حسین نورعلیوند روز دوشنبه به مناسبت روز جهانی منع کار کودکان در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در این زمینه این اداره کل با پرداخت کمک بلاعوض به این خانواده ها سعی در توانمندسازی به منظور جلوگیری از کار کودکان آنها دارد.

وی با ذکر اینکه از سال ۹۵ تاکنون ۲۱۰ کودک کار توسط این اداره کل ساماندهی شده اند، ادامه داد: از این تعداد ۴۶ نفر توانمند و ۲۶ نفر نیز که بالای ۱۸ سال داشته از مرکز ترخیص شده اند.

به گفته وی، در جهت حمایت مالی از خانواده های کودکان کار سال گذشته ۱۶ خانواده کودکان کار با دریافت کمک بلاعوض از این اداره کل توانمندسازی شده و از کودکان کار نیز حمایتهای تحصیلی، کمکهای بلاعوض، برنامه های ورزشی، تفریحی و کلاس تقویتی درسی انجام گرفته است.

سرپرست اداره کل بهزیستی ایلام با ذکر اینکه پارسال زمینه بازگشت به تحصیل ۱۱ کودک کار فراهم شده افزود: فقر، مشکلات اقتصادی، بدسرپرستی و بی سرپرستی عمده علت کار کودکان در این استان را تشکیل می دهد که بطور معمول بین پنج تا ۱۸سال سن دارند.

وی یادآور شد: این کودکان از طریق مرکز حمایتی، آموزشی کودک و خانواده شهر ایلام، ارجاع از طریق اورژانس اجتماعی بهزیستی و یا خودمعرف شناسایی شده اند.

به گفته سرپرست اداره کل بهزیستی ایلام، کودکان کار پس از شناسایی زیر پوشش خدمات تخصصی مددکاری، مشاوره ای، تحصیلی، تامین معیشت، پوشاک، فعالیت های اردویی، ورزشی و فرهنگی قرار می گیرند.

به گزارش ایرنا، اداره کل بهزیستی ایلام با حمایت از بیش از ۴۰هزار مددجو در چهار حوزه اجتماعی، توانبخشی، فرهنگی و پیشگیری و مشارکت های مردمی به عموم مردم خدمت ارایه می کند./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group