پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 5 تير 1401 | Sunday 26 June 2022

 

 ایلام - معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی گفت: ۴۰ سینما در مراکز استان ها و شهرستان های کشور تاکنون در سفرهای استانی احیا شده است.

محمد خزاعی روز سه شنبه در سفر به استان ایلام و بازدید از پروژه های سینما قدس، برج هنر و سینما فرهنگ شهر ایلام اظهار داشت: سفرهای استانی با هدف شناخت دقیق از ظرفیت ها، کمبودها و شنیدن دغدغه فعالان سینمای شهرستان ها و همچنین رصد جریان سینمایی استان ها انجام می شود.

وی با بیان اینکه به دنبال تحقق عدالت فرهنگی در عرصه زیرساخت های سینمایی در سراسر کشور هستیم، افزود: در سفرهای استانی از زیرساخت های سینمایی مراکز استان ها بازدید و در راستای تقویت این زیرساخت ها اقدام می شود.

معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی کشور یادآور شد: توسعه زیرساخت های سینمایی در سراسر کشور و حتی شهرستان‌ها، هم مطالبه مردم و هم مسوولان شده است و این نشانگر اهمیت و تاثیرگذاری سینماست.

مدیر حوزه هنری ایلام نیز در این بازدید گفت: برج هنر ایلام برای بهره برداری نیاز به ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار است.

محمدعلی قاسمی بیان کرد: این مجموعه بیش از هشت هزار متر مربع زیربنا دارد که دارای سالن های سینما، آمفی تئاتر و مجموعه های مورد نیاز هنرمندان استان است.

به گفته وی، برج هنر ایلام در صورت تکمیل می تواند به پایگاه و مرکز هنرمندان استان تبدیل شود.

معاون وزیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی و سمعی، صبح امروز( ۳۱خرداد) از طریق فرودگاه شهدای ایلام وارد این استان شد.

ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهر، بازدید از پروژه های عمرانی استان در حوزه سینما، نشست صمیمانه با فیلمسازان و هنرجویان فیلم و شرکت در اختتامیه پنجمین هفته فیلم و عکس استان ایلام برنامه های سفر رییس سازمان سینمایی کشور به ایلام خواهد بود.

همچنین معاون وزیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی و سمعی، بصری در نشست چشم انداز توسعه سینمای استان ایلام با حضور استاندار ایلام و جمعی از مسئولان در سالن شهید رجایی استانداری ایلام شرکت خواهد کرد.

جلسه با مدیرکل، معاونین و کارشناسان سینمایی و بازدید از نمایشگاه، انجمن سینمای جوانان استان ایلام از دیگر برنامه سفر یک روزه « محمد خزاعی» به استان ایلام است./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group