پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

پنجشنبه 14 مهر 1401 | Thursday 6 October 2022

 

 

 

 

ایلام - مدیرکل استاندارد ایلام گفت: سال گذشته و طی ۳۷۰ فقره بازرسی توسط کارشناسان و شرکت‌های همکار ۱۴۸ فقره گواهی تاییدیه برای آسانسورهای استان صادر شده است.

مهناز همتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: اجباری شدن استاندارد آسانسورها و دستورالعمل آن جهت صدور پروانه و پایان کار ساختمان به شهرداری‌های کشور از سال ۱۳۸۲ ابلاغ شده است.

وی افزود: بازرسی از آسانسور ساختمان‌های عمومی ، دستگاه های دولتی ، مراکز درمانی و ... در دستور کار این اداره کل بوده و توسط کارشناسان و شرکت‌های همکار در استان انجام می گیرد.

مدیرکل استاندارد ایلام یادآور شد: برای اطمینان از برقراری شرایط ایمنی آسانسورها، لازم است آسانسورهای فعال، سالیانه توسط شرکت‌های بازرسی فنی تأیید صلاحیت شده و بازرسی شوند.

همتی تاکید کرد: کاربران آسانسور می‌توانند با ارسال شناسه ملی ۱۰ رقمی نصب شده در داخل کابین آسانسور به سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۵۱۷ از آخرین وضعیت بازرسی آن مطلع شوند.

وی اضافه کرد: مالکان و مدیران ساختمان‌ها باید پیش از اتمام تأییدیه ایمنی آسانسور برای انجام بازرسی ادواری و تمدید اعتبار تأییدیه گواهی اقدام کنند.

مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر توسط شرکت‌های ذیصلاح و بازرسی ادواری سالیانه آسانسور، مسئولیت مستقیم حوادث و سوانح احتمالی بر عهده مالکان و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور است.

 

۷۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد در ایلام صادر و تمدید مهلت شد

همتی گفت: ۵۸ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد طی یکسال گذشته تاکنون در این استان صادر و تمدید مهلت شده است.

وی افزود: همچنین در این مدت(یکسال گذشته) ۶ هزار و ۵۲۷ مورد بازرسی از مراکز تولید و عرضه کالا در استان انجام شده است.

مدیرکل استاندارد ایلام ۳۴ مورد صدور گواهی تاییدیه تجهیزات بازی، سه مورد صدور گواهینامه محصولات دانش بنیان، و ۷۵۳ مورد بازرسی از مراکز تولید و عرضه کالا را از دیگر اقدامات این اداره کل بیان کرد.

همتی از معرفی ۳۸ فقره پرونده حقوقی واحدهای متخلف ایلام به مراجع قضایی استان (تعزیرات حکومتی و دادگستری) در مدت یاد شده خبر داد و تاکید کرد: ۲۹ مورد صدور حکم قضایی برای واحدهای تولیدی متخلف نیز صادر شده است.

وی ادامه داد: این واحدهای تولیدی به دلیل نداشتن پروانه، عدم رعایت استانداردها و بی توجهی به دریافت اخطارهای متعدد در خصوص رفع نواقص، پلمپ و به مراجع قضایی معرفی شدند.

سال گذشته ۲۲۰ واحد تولیدی فعال استان زیر پوشش اداره کل استاندارد ایلام قرار گرفت./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group