پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

پنجشنبه 14 مهر 1401 | Thursday 6 October 2022

 

 

 

ایلام - استاندار ایلام گفت: ۱۸ روز دیگر نتایج ارزیابی عملکرد بانک‌ها از حیث پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ در جلسه ای با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران اعلام می‌شود.

حسن بهرام نیا روز شنبه در کارگروه تسهیلات تبصره ۱۸ استان با اشاره به دیدار با مدیرعامل بانک صنعت و معدن، گفت: در این دیدار با موافقت مدیرعامل بانک صنعت و معدن خط اعتباری ویژه بانک صنعت و معدن برای استان با مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان برقرار شد.

وی خواستار توجه ویژه بانک ها به حوزه اشتغال استان شد و گفت: مدیران بانک های استان در راستای طرح های توسعه ای و اشتغال زا استان تحرک خود را بالا ببرند.

بهرام نیا در ادامه با قدردانی از عملکرد بانک ملت استان از نظر جذب تسهیلات تبصره ۱۸، گفت: بانک ملت حدود ۵۰۰ میلیون در حوزه اربعین مساعدت کرده است که جای قدردانی دارد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توجه ویژه بانک ها و دستگاه های اجرایی برای ارایه تسهیلات تبصره ۱۸، گفت: از یک سو بانک ها باید روند پرداخت تسهیلات به متقاضیان را تسهیل کنند و به این روند شتاب دهند و از سوی دیگر دستگاه های اجرایی نیز باید پاسخگو میزان تسهیلات تبصره ۱۸ باشند.

 

کنگره اربعین ما را از توجه به سایر حوزه های استان غافل نمی کند

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برگزاری کنگره اربعین ما را از پرداختن و توجه به سایر امور اقتصادی استان غافل نمی کند، گفت: بصورت مرتب در جلسات امور اقتصادی استان حضور خواهم یافت.

بهرام نیا با بیان اینکه در بحث اربعین نفس عمل مهم است، افزود: با توجه ظرفیت بالای بانک ها، انتظار داریم بانک های استان در کنگره اربعین رقم قابل ملاحظه مشارکت کنند.

کمبود هتل در ایلام محسوس است

وی در بخش سوم سخنان خود با اشاره به کلنگ زنی دو هتل در هفته دولت، گفت: کمبود هتل در استان محسوس است که در این استان حداقل ۱۰ هتل برای استفاده مسافران، گردشگران و زوار احداث شود.

بهرام نیا با تاکید بر توجه به ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی استان گفت: با وجود تردد بسیار زوار از مرز مهران و ظرفیت های بالای استان از نظر جذب گردشگر مذهبی با ایجاد حداقل ده ها هتل می توان فرصتی خوب برای استان ایجاد کرد.

وی اضافه کرد: توجه به صنایع دستی نیز باید در اولویت باشد چراکه این صنعت با کمترین تسهیلات می تواند برای تعداد زیادی از کارجویان اشتغالزایی داشته باشد.

گفتنی است است در این نشست طبق روال برخی نشست های گذشته حوزه اقتصادی، با توجه به اظهارات مدیران بانک ها در خصوص پرداخت تسهیلات به متقاضیان، استاندار دستور داد با چند تن از متقاضیان دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ بصورت تصادفی تماس گرفته و شرایط روند پرداخت تسهیلات بررسی شود./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group