پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

پنجشنبه 14 مهر 1401 | Thursday 6 October 2022

 

 

 

 

ایلام- معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: با توجه به گرمای زیاد در مرز مهران روزانه ۴۰۰ هزار بطری آب خنک بین زوار توزیع می شود.

سعید هژبری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در راستای خدمتگزاری به زائران حسینی ، زیرساخت های مناسبی فراهم شده است، اظهار داشت: چهار بانده شدن بخش اعظمی از محور ایلام _ مهران، ایجاد سایبان مناسب، سیستم های مهپاش جهت افزایش رطوبت نسبی فضا، استفاده از آبپاش های صنعتی در طول مسیر پیاده روی و ... از جمله این اقدامات بوده است.

وی افزود: با توجه به وجود هوای گرم بیش از ۶۰ آبسرد کن در مسیر های خروجی و مسیر پیاده روی در سطح پایانه قرار گرفته و همچنین روزانه ۴۰۰ هزار بطری آب خنک بین زوار توزیع می شود.

معاون استاندار ایلام با تاکید بر اینکه حجم مصرفی آب خنک بالاست ، حجم پسماند هم افزایش پیدا خواهد کرد، افزود: در این راستا روزانه نیروهای خدماتی شهرداری و پاکبانان مهران ،البرز، منطقه ۵ و ۱۱ و استان اراک به صورت سه شیفت و تمام وقت با تمام قدرت در حال کار هستند اما باید این امر را هم در نظر گرفت که جمعیت در این مرز بسیار زیاد است و تلاش می شود به نحو بهتری امر جمع آوری پسماند انجام شود.

 

۲۳ تا ۲۸ شهریور اوج بازگشت زائران

هژبری با بیان اینکه تا چند روز آینده حجم بازگشت زائران به پایانه‌ ی مرزی مهران افزایش خواهد داشت، تاکید کرد: ۷۵ درصد از زائران حسینی مرز مهران را برای تردد انتخاب کرده اند و در موج برگشت این تردد افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از ۲۳ تا ۲۸ شهریور ماه جاری با اوج برگشت زائران اربعین مواجه خواهیم شد، گفت: ۸ هزار اتوبوس سراسر کشور در مهران خدمت رسانی می کنند، با توجه به انبوه جمعیت در موج برگشت پیش بینی می شود برای جابجایی زائران به شهرستان های خود در سطح کشور نیاز به حداقل حدود ۱۲ هزار دستگاه اتوبوس باشد و این موضوعی است که باید به آن توجه ویژه ای شود .

وی با اشاره به اینکه در این بازه ی پنج روزه در شرایط خاصی قرار داریم افزود: با توجه به اینکه بیشترین آمار تردد در بحث ورود زائران به کشور است ، بیشترین تقاضای اتوبوس در این مدت می باشد که پیش بینی شده تا از اتوبوس های درون شهری استفاده شود هرساله با کمبود اتوبوس مواجه بوده ایم که در حال برنامه ریزی برا رفع این موضوع هستیم./ایرنا 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group