پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

پنجشنبه 4 مرداد 1403 | Thursday 25 July 2024
🔹امروز سایت خبری ویرا خبری را از استعفای قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام منتشر کرد و متعاقب آن جمع کثیری از کانال‌های تلگرامی با ذوق‌زدگی در کثری از دقیقه این خبر را تکذیب کردند.
🔹روابط عمومی استانداری و مشاور ارشد استاندار نیز این خبر را از زبان استاندار تکذیب کردند و مبنای خبر خود را حضور استاندار در جلسه بررسی خسارت سیل در وزارت کشور عنوان داشتند.
🔹اما ویرا بار دیگر ضمن تاکید بر گفته‌های استاندار ایلام در نشست با جمع کثیری از فعالین سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد که گفته است:فشارها و اقبال زیادی از سوی نخبگان و فعالین سیاسی چهارمحال بختیاری نسبت به من وجود دارد و به همین دلیل از وزیر کشور درخواست کردم که بر اساس این خواست عمومی مردم شهرکرد اجازه دهند من در انتخابات مجلس شورای اسلامی کاندیدا شوم.!، این خبر را با عنوان استعفای سلیمانی دشتکی منتشر کرد.
🔹استاندار ایلام ادامه داده است که اما وزیر کشور و شخص رئیس جمهور با استعفای من و اعلام کاندیداتوری برای مجلس پیش‌رو مخالف صریح نموده‌اند.
🔹سلیمانی دشتکی و دیگر استانداران و فرمانداران وزارت کشور تا ۳۱ فروردین مهلت داشته‌اند که چنانچه قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس را دارند موضوع را به اطلاع وزارت کشور برسانند.
🔹استاندار ایلام نیز بر همین مبنا می‌بایست ماندن یا نماندن خود را به اطلاع وزارت کشور می‌رساند که در دیدارهای اخیر با وزیر کشور این امر به اطلاع رحمانی فضلی رسیده است اما گویا وزیر کشور با رفتن استاندار از ایلام مخالفت نموده است.
🔹🔹به زعم نگارنده چند برداشت از این استعفا یا به اطلاع‌رساندن وزیر کشور وجود دارد:
۱-اول اینکه استاندار جزو استانداران بازنشسته بوده و خواسته است نظر و خواست قلبی وزیر کشور و رئیس دولت را در خصوص ادامه‌ی فعالیت خود در ایلام دریافت نماید و اعلام کند که اقبال عمومی و فشار اقشار سیاسی چهارمحال‌ها برای اعلام کاندیداتوری مجلس بر ایشان وجود دارد و وزارت کشور قاسم سلیمانی را تا برگزاری انتخابات مجلس بایستی در سمت استاندار ایلام ابقا نماید. این موضوع یک تیر و دونشان استاندار و به نوعی تعیین تکلیف استاندار نیز محسوب شده است.
🔹۲-استاندار ایلام در هیچ محفل سیاسی یا خصوصی به صراحت اعلام ننموده است که قصد کاندیداتوری مجلس در چهارمحال را ندارد و حتی وی گفته است چنانچه انتخابات مجلس به صورت استانی برگزار شود تصمیم عاجل‌تری می‌گرفتم.
🔹۳-قاسم سلیمانی دشتکی قصد کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی در چهارمحال را دارد و با توجه به تبلیغات گسترده‌ی رسانه‌ای و مجازی وی ، به احتمال بسیار زیاد خرداد ماه از سمت خود استعفا نموده و ایلام را به قصد چهارمحال و بختیاری ترک خواهد کرد.
🔹۴-سلیمانی دشتکی با تبصره‌هایی توانسته است از لیست استانداران بازنشسته خارج شود و وی می‌خواهد با اقتدار و خواست خود از مدیریت ارشد استان کناره‌گیری نماید و جایگاه سیاسی و اجتماعی خود را در چهارمحال بازیابی و یا تقویت کند.
🔹گفتنی است استاندار ایلام حق دارد به عنوان یک شخصیت سیاسی و مدیریت ارشد استان ایلام در مجلس یازدهم اعلام کاندیداتوری نماید اما با این تردیدها و یک تیر و دونشان‌ها ایلام  به صفحه‌ی شطرنجی تبدیل خواهد شد و استاندار تنها شطرنج‌باز آن است که در دو سوی بازی شطرنج قرار می‌گیرد و امکان بازی با هر کدام از مهره‌ها را روی میز‌ دارد و کسی قرار نیست ببازد. البته رسانه‌های استان نیز تماشاگران این بازی یک‌طرفه نباشند.
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group