پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 1 خرداد 1401 | Sunday 22 May 2022

 

 

✍️سایت ویرا - انتظار می‌رفت حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام که حضورش در ایلام از ابتدا مورد نقد نخبگان استان بود در‌انتصاب‌‌‌ معاونین استاندار، فرمانداران و مدیران ستادی استانداری از ظرفیت وزارت‌ کشوری‌ها و یا افراد شاخص جریان اصولگرایی خارج از استانداری استفاده نماید.

🔹اما رویه ناصحیح فرزند‌‌ نهاوند در انتخاب مدیران استانی که بیشتر به نظر می‌رسد گوش به فرمان نهادهای نظارتی است موجی از انتقادات کارکنان استانداری را به دنبال داشته است.

🔹بهرام‌نیا حداقل رزومه‌ افرادی که در سمت‌های کلیدی گمارده است را بررسی نماید تا از نشستن در کنار آنها در نشست‌های مهم شورای اداری پشیمان نشود و اینگونه مرغ‌ پخته را به خنده وا ندارد.

🔹استاندار ایلام می‌توانست دفتر خود را در شورای نگهبان و‌ یا نهادهای ذی‌نفوذ استان مستقر نمایند و هزینه میلیاردی تغییرات مبلمان و تعمیر منزل مسکونی استاندار را به استانداری تحمیل نمی‌کردند.

🔹به جرات می‌توان گفت تنها انتصاب نسبتا‌ موفق استان ایلام فرماندار دهلران و یک انتصاب دیگر بوده است  که البته شایستگی انتصاب در سمت معاون سیاسی استاندار را داشت دیگر انتصاب‌های استاندار سفارشی و فاقد حداقل شاخص‌های یک انتصاب بوده‌اند.

🔹این انتصاب‌ها که انتقاد شدید استانداری‌نشینان را به دنبال داشته است در‌ ادامه مسیر با حرف و حدیث‌های فراوانی روبرو خواهد شد و این افراد معتقدند با توجه به داشتن گزینه‌های شاخص و وزارت کشور‌ی‌ در‌ استانداری، استاندار صرفا در زمین عده‌ای خاص که صرفا به دنبال اهداف بلندمدت انتخاباتی و‌ تسویه‌حساب ایوئولوژیک هستند بازی می‌کند و استان در‌چینش این افراد ضعیف تحمیل‌شده زیان خواهد دید.

🔹برخی شنیده‌ها نیز حاکی است برخی ایلات از هم‌اکنون با تصاحب سمت‌های مهم استان بویژه فرمانداران به دنبال چیدمان تشکیلاتی برای انتخابات مجلس آتی هستند که چنانچه استاندار بر همین رویه ناصواب ادامه دهند جزئیات بیشتری ذکر خواهد شد.

🔹شنیده شده برخی از کارکنان استانداری به روند انتصابات ضعیف خارج از سیستم وزارت کشور معترض هستند و تا این لحظه کسی به افراد تازه منصوب شده تبریک نگفته است.

🔹امیدواریم‌ استانداری ایلام چالش‌های پیش رو را در حوزه انتصابات با بیرون کشیدن خود از پستوهای انتصاب با انتخاب افراد شاخص و‌ توانمند مدیریت نماید و این کلاه گشاد عبور از قبیله‌گرایی که بیشتر شبیه آب‌نبات چوبی سیاسی است را از سر بردارد و خود را وامدار یک یا دو نماینده استان قرار ندهد .

🔹ناگفته پیداست برخی از ارکان قدرت در استان که سودای رسیدن گزینه‌های ایدئولوژیک بومی مورد نظر خود در سمت استانداری ایلام را داشته‌اند باید دست از زیاده‌‌خواهی و سهم‌خواهی بردارند و مسیر را برای افراد شاخص و با رزومه در منصب‌های مهم استان هموار نمایند.

 

@weerair

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group