ایلام - استاندار ایلام از رشد ۷۶ درصدی صادرات از مرز مهران طی پنج ماهه نخست سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال خبر داد و گفت: این مهم با تلاش همه مدیران قابل ستایش است.

حسن بهرام نیا روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر، با تجلیل از ۲۱ هزار شهید کارمند کشور و ۱۶۴ شهید کارمند استان ظهار داشت: شهدای کارمند برای اعتلای خدمت و خدمتگزاری لباس خدمت را بر تن کردند و به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: پس از شهادت شهیدان رجایی و باهنر، همه دولت ها خاطره آنان را گرامی می دارند و نام و یاد این عزیزان همواره نصب العین هم دولت ها به ویژه دولت کار و کرامت است.

وی یادآور شد: این دولت علیرغم همه مشکلات انباشته شده در زمینه اجرایی و سایر بخش ها دارای پیشرفت های زیادی بوده است.

استاندار ایلام با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص دولت شهید رجایی و باهنر، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند شهیدان رجایی و باهنر مظهر علم و عمل بودند و سخن مقام معظم رهبری حجت را بر همه تمام کرد.

بهرام نیا با اشاره به دوران پس از انقلاب و تلاش منافقان برای اغتشاش در کشور، گفت: پس از دولت شهید رجایی و باهنر دشمنان کوردل و منافقین این سیاست را برنتابیدند و این عزیزان را به شهادت رساندند.

استاندار ایلام گفت: از محل فروش نفت ۱۴.۵ درصد به وزارت نفت، ۴۰ درصد به صندوق توسعه ملی و ۴۵ درصد وارد خزانه می شود که دولت قبل به مجلس درخواست کم کردن سهم صندوق توسعه ملی از محل فروش نفت را داد اما در این دولت شاهد آن نیستیم.

بهرام نیا اضافه کرد: دولت سیزدهم معیشت مردم را به برجام گره نزده و حکمت، عزت و مصلحت سه مولفه اصلی پیشبرد مذاکرات در برجام است.

وی اظهار داشت: با توکل به خدا و اهتمام هم جانبه همه مسولان هارمونی خدمت بوجود آمده و امروز کارهای عمرانی ، اقتصادی ، اجتماعی، فرهنگی بخوبی به سرانجام می‌رسد.

استاندار ایلام با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش کرونا در دولت سیزدهم گفت: روزانه در دولت قبل ۷۰۰ نفر بر اثر کرونا جان می باختند اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم با تولید واکسن داخلی و با واردات برخی واکسن ها، کرونا را مدیریت کردیم و در دنیا مقام شایسته ای را در جهان کسب کردیم.

استاندار ایلام با اشاره توفیقات استان در مقایسه با دولت قبل در جلوگیری از قطعی برق، گفت: سال گذشته در مناطق گرمسیری و سردسیری قطعی برق داشتیم که با کار جهادی و مدیریت بهنگام این قطعی برق را در دولت سیزدهم نداریم.

بهرام نیا با اشاره به اقدام دولت برای اصلاح اقتصادی، گفت: اصلاح اقتصادی یک اقدام انتحاری بود که در این دولت با شجاعت دولت و همراهی مردم به سرانجام رسید./ایرنا