ایلام - استاندار ایلام گفت: رشادت، مقاومت و ایستادگی مردم ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس از مهمترین مفاخر ثبت شده در طول تاریخ کشور است.

حسن بهرام نیا روز چهارشنبه در آیین تجلیل و تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت اظهار داشت: رزمندگان دوران دفاع مقدس طلاهایی با عیار بالا بودند که روایان و جنگ دیده های جنگ تحمیلی باید این گنجینه های ناب را به نسل جدید معرفی کنند.

وی افزود: توسعه و بسط ارزش های دفاع مقدس در جامعه و برای نسل های آینده که دوران جنگ و نبرد را درک نکرده و ندیده اند، بر عهده پیشکسوتان و رزمندگان جنگ تحمیلی است.

استاندار ایلام به کنگره بزرگ اربعین اشاره کرد و ادامه داد: مردم استان ایلام در استقبال و بدرقه زائران خوش درخشیدند و خدمات رسانی مطلوب و شایسته ای از زائران داشتند.

بهرام نیا با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی از نظر تامین اتوبوس‌ و تردد زائران وجود نداشت، تاکید کرد: متوسط ماندگاری مسافران در پایانه برکت ۲۰ دقیقه بود و در شب آخر موج برگشت به یک ساعت رسید.

وی اظهار داشت: همه مسوولان، مردم و مواکب با تمامی ظرفیت، همت و هم افزایی خودجوش و گسترده به زائران خدمت رسانی کردند.

به گزارش ایرنا، این آیین همزمان با سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس با سخنرانی مقام معظم رهبری و تجلیل از یک میلیون پیشکسوت و رزمنده دفاع مقدس و مقاومت انجام گرفت.

بیش از ۲ هزار پیشکسوت دوران جنگ تحمیلی استان در هفته گرامیداشت دفاع مقدس مورد تجلیل قرار می گیرند.

استان ایلام افزون بر سه هزار شهید، ۱۱ هزار جانباز و ۳۰۰ آزاده را تقدیم انقلاب کرده که بر اساس سرانه جمعیت بیشترین ایثارگر کشور مربوط به استان ایلام است./ایرنا