پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

دوشنبه 17 بهمن 1401 | Monday 6 February 2023

 

 

 

ایلام - استاندار ایلام با بیان اینکه پژوهش و تحقیق پیشران اشتغال و کارآفرینی است، گفت: دستگاه های اجرایی در رابطه با وظایف و رسالت های خود در حوره توسعه علم‌، فناوری و پژوهش گام‌ بردارند.

حسن بهرام نیا روز یکشنبه در کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان ایلام اظهار کرد: پیشران اقتصاد، اشتغال و کارآفرینی استان در سایه عملکرد و کارکرد همین کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری است.

وی با تبریک هفته پژوهش به همه پژوهشگران که به نوعی در ارتباط با تولید علم و فناوری فعالیت می کنند، گفت: این کارگروه در واقع مجموعه‌ای از کارگزاران تأثیرگذار در زمینه اشتغال و کارآفرینی است که می تواند نقش مهمی در راستای ایجاد اشتغال با بهره گیری از فناوری داشته باشد.

استاندار ایلام تصریح کرد: استان ایلام در مقیاس ‌ملی در حوزه علم و فناوری، تبدیل علم‌ به‌ محصول و تجاری سازی آن کم ندارد و یکی از مصادیق آن ورود دانشگاه علوم‌پزشکی استان به نظام رتبه بندی جهانی در حوزه پژوهش است.

بهرام نیا با تاکید بر اینکه در هفته پژوهش از همه افرادی که در حوزه‌های علم‌وفناوری در استان فعالیت می‌کنند به نحو شایسته ای تجلیل شود، گفت: امروز ۳۰۰ نفر نخبه‌ در بنیاد نخبگان استان عضو هستند و این یکی از ظرفیت های بسیارخوب استان به شمار می رود که با بهره گیری از آن زمینه توسعه استان فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بایستی همه امکانات‌ را برای نخبگان فراهم کنیم، افزود: ارتباط دانشگاه ها، پژوهشگران و پارک های علم و فناوری در استان باید بیش از گذشته تقویت شود.

استاندار ایلام گفت: امروز جنگ به واسطه فناوری های نوین، خانگی است و به واسطه جنگ‌ سایبری است که امروز فناوری و تکنولوژی حرف اول در دنیا را می زند.

بهرام نیا افزود: ایران اسلامی به مدد جوانان پژوهشگر امروز به جایگاهی رسیده است که موشک های نقطه زن در اختیار دارد، جوانان ما به مرحله ای از علم و فناوری رسیده اند که قدرت و توان نظامی ما، بازدارنده‌ است و این نشان از قدرت است و این قدرت و اقتدار در سایه علم‌وفناوری حاصل شده است.

وی بیان کرد: دستگاه های اجرایی در رابطه با وظایف و رسالت های خود در حوزه های علم‌وفناوری و پژوهش گام‌ بردارند، یه بحث پژوهش توجه کرده و سیستم انگیزشی را برای توسعه و ارتقای پژوهش ها، تقویت کنند که روحیه افرادی که‌ وارد این عرصه می‌شوند تقویت گردد./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

Template Design:Dima Group