پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

دوشنبه 17 بهمن 1401 | Monday 6 February 2023

 

 

 

 

ایلام - مدیر فرودگاه شهدای ایلام با اشاره به تکمیل عملیات اجرایی ساخت ترمینال جدید این فرودگاه، گفت: برای این پروژه ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

محمدجواد یگانه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کار احداث ترمینال فرودگاه شهدای ایلام در ۲ فاز سال ۹۲ آغاز شد که فاز اول آن سال ۹۶ به اتمام رسید و فاز دوم هم اکنون با پیشرفت بسیار خوب

در مرحله بهره برداری است.

وی افزود: مبلغ ۴٠ میلیارد ریال اعتبار در سفر اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به استان و بازدید از ترمینال جدید فرودگاه شهدای ایلام جهت تکمیل این پروژه اختصاص یافت.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام با بیان اینکه تجهیزات داخل ترمینال تکمیل و هم اکنون دوربین های مدار بسته نیز در حال نصب است، گفت: این پروژه دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری می رسد.

یگانه با اشاره به میزان جابجایی مسافر در بازه زمانی هفت ماهه سپری شده از سال جاری یادآور شد: این مدت ۹۵ هزار و ۴۲۲ مسافر از طریق این فرودگاه جابجا شدند.

به گفته وی، جابجایی این تعداد مسافر با یک هزار و ۶۰ نشست و برخواست توسط چهار شرکت هواپیمایی انجام شده است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام ادامه داد: از ابتدای سالجاری تا پایان مهرماه سال جاری ۷۶۸ هزار و ۲۱۰ کیلوگرم باز از طریق این فرودگاه جابجا شده است.

روزانه چهار پرواز با ظرفیت ۶۰ درصد و با حدود ۵۰۰ مسافر از طریق فرودگاه شهدای ایلام جابجا می شود.

در حال حاضر چهار شرکت هواپیمایی آسمان، ایران ایر، زاگرس و ماهان در زمینه جابجایی مسافر فرودگاه شهدای ایلام را همراهی می کنند./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

Template Design:Dima Group