پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

دوشنبه 17 بهمن 1401 | Monday 6 February 2023

 

 

 

 

ایلام -  استاندار ایلام با تمجید از جانفشانی های همسران جانبازان در مراقبت از این یادگارهای دوران دفاع مقدس گفت: نام و یاد همسران جانبازان به نیکی در تاریخ ثبت خواهد شد.

حسن بهرام نیا روز چهارشنبه در آیین تجلیل از همسران جانبازان ۷۰ درصد استان ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار افزود: جانبازان و همسران جانبازان در کشور باید تکریم شوند چراکه اقتدار امروز کشور مرهون جانفشانی این عزیزان است.

وی افزود: همسران جانبازان الگویی ماندگار برای دختران ایران زمین هستند و ما خود را مدیون جانبازان می دانیم چراکه شما امروز مسوول پرستاری از افرادی هستید که اعضای بدن خود را برای دفاع از اسلام از دست دادند.

استاندار ایلام با بیان اینکه همسران جانبازان همه عمر خود را صرف پرستاری از جانبازان کردند، تاکید کرد: اعتقاد، آرمان، عشق به ولایت و وطن پرستی، دفاع از ناموس و کیان مملکت دلیل اصلی ورود این عزیزان و جوانان برای حضور در جبهه های حق علیه باطل بود.

بهرام نیا با بیان اینکه اجر همسران جانبازان کمتر از جانبازی در راه اسلام نیست، بیان داشت: همسران جانبازان به تاسی از حضرت زینب (س ) سختی و مصیبت ها را با جسم و جان مأنوس کردند و پرستاری از جانبازان را تحمل کردند که این مهم شایسته تقدیر است.

استاندار ایلام ادامه داد: سرکشی از خانواده های جانبازان و توجه به مباحث مادی و معنوی همسران جانبازان باید در دستور کار قرار گیرد و ما هم وظیفه داریم آنچه در سطح استان قابلیت بررسی دارد را با جدیت پیگیری کنیم.

بهرام نیا تاکید کرد: همسران جانبازان گنجینه های معنوی و سرمایه های بزرگ برای نسل های آینده است و نام آنان به نیکی در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش حضرت زینب (س) در واقعه عاشورا اشاره کرد و گفت: حضرت زینب (س) در آن شرایط سخت واقعه عاشورا، علاوه بر پرستاری، به تشریح قیام عاشورا پرداخت و اگر حضرت زینب (س) نبود واقعیات کربلا برای همگان آشکار و رسالت پیامبر (ص) ادامه نمی یافت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام نیز در این آیین گفت: همسران جانبازان بویژه جانبازان قطع نخاع ، قطع عضو، اعصاب و روان ، شیمیایی و ... پرستاران واقعی هستند که جوانی خود را به پای مراقبت از یادگارهای دوران دفاع مقدس فدا کردند.

جمال اسدی افزود: همسران جانبازان ۲۴ ساعته و بدون تعطیلی یا مرخصی در حال رفع نیازهای جانبازان هستند و بدون شک آجر معنوی آنها از خود جانبازان کمتر نیست.

وی یادآور شد: همسران جانبازان امروز با توجه به سالها نگهداری از عزیزان خود احتیاج به پرستاری دارند و همه مردم و مسوولان باید تلاش کنیم نیازهای آنان را برطرف نماییم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام تاکید کرد: جانبازان و خانواده های آنان گنجینه هایی معنوی برای نسل حاضر و آینده بوده که این انقلاب الهی همواره به مدد و دعای این عزیزان توانسته مسیر خود را با قدرت طی کند.

گفتنی است بهرام نیا استاندار ایلام در پایان این نشست با اهدای لوح از همسران جانبازان ۷۰ درصد تجلیل کرد./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

Template Design:Dima Group