پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 11 خرداد 1399 | Sunday 31 May 2020

🔹سایت خبری ویرا - اعضای شورای شهر در دور پنجم اگر در یک سال و اندی از آغاز فعالیت خود هیچ دستاوردی نداشته باشند یک دستاورد بزرگ داشته‌اند و آن هم کنار گذاشتن اختلاف‌نظرها و سلیقه‌ها برای بهبود خدمات شهری  بوده است.


🔹 تشویق و ترغیب شهرداری ایلام به زیباسازی و کیفی‌سازی مبلمان شهری ، تلاش برای انتقال صنوف آلاینده و مزاحم، جانمایی پزشکان و ایجاد پیاده‌راه طالقانی و پروژه‌ی بزرگ تقاطع غیر هم‌سطح رسالت ، افزایش سرانه‌ی فضای سبز و ... حاصل تلاش‌ها و مصوبات اعضای شورای شهر است و ناگفته‌ پیداست طالب صادقیان شهردار ایلام بواسطه‌ی تخصص‌ و توان علمی‌اش دست شهر را در دست بهبود و رشد گذاشته است و چه از این بهتر!
🔹عملکرد شهردار ایلام چنانچه پیوست حمایت و همراهی شورای اسلامی شهر نداشته باشد قطعا قابلیت دفاع و اجرا ندارد و مصادره‌ی عملکرد شهرداری ایلام به صورت یک جانبه صرفاً به نام شورا یا شهردار ایلام جفا در حق دو طرف است.
🔹جدی‌ترین نقدی که به عملکرد شهردار ایلام و شورای اسلامی شهر ایلام وارد است این مهم می‌باشد که گویا شهر ایلام دو سال بیشتر فرصت ندارد و در این زمان دل و روده‌ی شهر را بیرون ریخته‌اند و هنوز یک پروژه به اتمام نرسیده پروژه‌ی دیگری را آغاز نموده‌اند که همین امر مشکلاتی را در امر ترافیک و وقت مردم بوجود آورده است.
🔹در شهر ایلام که اندازه‌ی یک منطقه‌ی کوچک در تهران نیست به ازای هر ۷ نفر سه خودرو در شهر تردد می‌نماید و می‌طلبد شورا و شهرداری ایلام ضمن فرهنگ‌سازی و ترغیب مردم به استفاده از خودروی عمومی، با جلوگیری از تراکم‌فروشی و حذف پارکینگ از آپارتمان‌ها و مجتمع‌های تجاری سطح شهر ، محدودیت‌های تردد در هسته‌ی مرکزی شهر را با همراهی شورای ترافیک اعمال نماید و زمانی که ترافیک اصلی سطح شهر در خیابان مسدود شده‌‌ی آیت‌الله حیدری و تقاطع رسالت است اجرای پروژه‌ی پیاده راه طالقانی و بستن بخشی از چهار راه سعدی می‌توانست پس از تکمیل تقاطع رسالت اجرا شود.
🔹اما همه‌ی شهروندان در اطراف و اکناف این شهر خدمات ارزنده‌ی شهرداری ایلام را لمس نموده‌اند و مناطق کمتر توسعه یافته‌ و سکونت‌گاه‌های غیرشهری مثل بانبرز و سیوان نیز بخش اعظمی از اعتبارات و نیروی انسانی شهرداری ایلام را به خود اختصاص داده است و در مرکز شهر جاده سلامت در مرحله‌ی اجراست و در حوالی میدان میلاد سیل‌بند در دست احداث است و مگر من شهروند بیشتر از این می‌توانم خدمات شهرداری  و شورای شهر ایلام را درک کنم.!
🔹اما اخیراً یک "دکه‌ی فروش" در پارک کودک بهانه‌ی بروز و رسانه‌ای کردن اختلافات اعضای شورای شهر ایلام است که این موضوع بسیار حقیر در شان این اعضای فرهیخته نیست و این موضوع می‌توانست در صحن شورا حل و فصل می‌شد و نباید اعضای محترم برای یک دکه قیصریه را به آتش بکشند.
🔹از اعضای محترم شورای شهر درخواست می‌شود بستر آرام و زمینه‌ی فعالیت بهتر شهردار ایلام را فراهم نمایند و بر شهردار ایلام نیز واجب است خود را عضو هشتم این شورا بداند و هم پا و دست در دست اعضای شورای شهر پروژه‌های مهمی را که در شهر آغاز نموده است به اتمام برساند.
🔹ما معتقدیم شورای شهر پنجم یکی از دوره‌های موفق خود را سپری می‌نماید و رمز موفقیت این دوره تضارب آرا ، اختلاف نظر و اولویت قرار دادن حقوق شهروندان است و امیدواریم شورای شهر موضوعات شهروندی را  درون خانوادگی حل و فصل نمایند و اجازه‌ی رسانه‌ای شدن اختلاف نظر‌ها ،مجادله‌ها و اختلاف سلیقه‌ها را ندهند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

Template Design:Dima Group