پایگاه خبری تحلیلی ویرا weera.ir

يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 | Sunday 19 May 2024

 

 

 

 

ایلام - طرح تمرین دوسالانه اضطراری فرودگاه ها با مشارکت دستگاه های انتظامی، امنیتی و امدادی در باند فرودگاه شهدای ایلام اجرا شد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیر فرودگاه شهدای ایلام روز سه شنبه در حاشیه برگزاری این رزمایش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طبق اعلام زمانبندی شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران، امروز فرودگاه ایلام محل اجرای رزمایش دوسالانه طرح اضطراری فرودگاه ها بود.

وحید فروغی زاده ادامه داد: این رزمایش با حضور ناظران و بازرسان اعزامی از سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاهی برگزار شد.

وی توضیح داد: رزمایش تمرین طرح اضطراری فرودگاه ها طبق دستورالعمل های ابلاغی هر ۲ سال یکبار باید به صورت کامل و با سناریو تعریف شده در فرودگاه ها انجام بگیرد.

فروغی زاده افزود: در این رزمایش ارگان هایی چون پلیس، آتش نشانی، اورژانس فوریت های پزشکی، جمعیت هلال احمر و مدیریت بحران طبق تفاهم نامه از پیش منعقد شده مشارکت داشتند.

وی هدف از برگزاری این رزمایش را تمرین طرح اضطراری فرودگاه با هدف آمادگی برای ایجاد هماهنگی و سرعت عمل بین دستگاه های دخیل، در صورت وقوع سانحه و حادثه واقعی برشمرد.

فروغی زاده اضافه کرد: این رزمایش یک تمرین جدی بود که با حضور به موقع دستگاه های مرتبط مدیریت و اجرا شد.

وی هدف دیگر از اجرای این رزمایش را ارزیابی آمادگی دستگاه های مرتبط برای مواقع بحرانی ذکر کرد تا در صورت بروز هرگونه حادثه ای با قاطعیت بحران رخ داده را مدیریت کنند.

به گفته مدیر فرودگاه شهدای ایلام تمرین هماهنگی و سرعت بین ارگان های مرتبط در مواقع بروز بحران واقعی شاخصه و شاکله اصلی اجرای این رزمایش ها محسوب می‌شود.

فروغی زاده یادآور شد: چگونگی عملکرد و اجرای رزمایش دوسالانه طرح اضطراری فرودگاه شهدای ایلام توسط ارزیاب ها و ناظرانی که از مرکز برای نظارت میدانی رزمایش به فرودگاه ایلام اعزام شده بودند، بعد از بررسی های کارشناسی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، در این رزمایش انحراف از باند و آتش سوزی یک فروند هواپیمای مسافربری نجات جان مسافران و خروج اجساد، یافتن جعبه سیاه هواپیما، حضور به موقع دستگاه های امدادی، بحران، انتطامی و امنیتی شبیه سازی شد./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
بازخوانی کپچا


تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به مدیریت سایت ویرا می باشد ، طراحی شده توسط دنیای طراحی وب 09186377747

 

 

Template Design:Dima Group